Ασταμάτητη η Γκλάντμπαχ, “λάβωσε” στο 90΄ την Μπάγερν! (video)

Σπουδαία νίκη με 2-1 και ανατροπή πέτυχε εντός έδρας η Γκλάντμπαχ επί της Μπάγερν Μονάχου και διατήρησε τη θέση της στην κορυφή της Μπουντεσλίγκα.

Οι πρωτοπόροι του γερμανικού πρωταθλήματος βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 49ο λεπτό με τους Βαυαρούς να σκοράρουν με τον Πέρισιτς. Η ισοφάριση ήρθε στο 60ο λεπτό με τον Μπανσεμπαϊνί, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα η Γκλαντμπαχ κέρδισε πέναλτι μετά αντιαθλητικό μαρκάρισμα του Μαρτίνεθ, ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο 92ο λεπτό ο Ραμύ Μπανσεμπαϊνί με εύστοχη εκτέλεση έκανε το 2-1 και χάρισε στην ομάδα του μια πολύτιμη νίκη.