Match Center
video
Άγιαξ – Τβέντε 2-1: “Ευρωπαϊκή” ανατροπή ο “Αίαντας” (highlights)
Ματς για γερά νεύρα έγινε στην Γιόχαν Κρόιφ Αρένα του Άμστερνταμ, με τον Άγιαξ τελικά να κερδίζει το παιχνίδι με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή. Στο ημίχρονο της αναμέτρησης ο κόσμος του Άγιαξ σήκωσε δεκάδες πανό με τα οποία
video
Φορτούνα Σιτάρντ – Φέγενορντ 0-1 : Κράτησε το πρεστίζ και την αίγλη των “αστεριών” (highlights)
Με γκολ του Σλοβάκου Χάντσκο από το 18ο λεπτό η Φέγενορντ νίκησε στο Σιτάρντ με 1-0 διατηρώντας με ασφάλεια τη 2η θέση που οδηγεί στο Τσάμπιονς λιγκ. Ο Σιόβας στο 60' μοιραίος παίκτης της Φορτούνα!
video
Αϊντχόφεν – Φίτεσε 6-0 : Με την ποδοσφαιρική γοητεία του αυτονόητου! (highlights)
Άνετα, όπως επιτάσσει η αξία και η ποιοτική της ανωτερότητα, επικράτησε η Αιντχόφεν στο "Φίλιπς Στάντιον" με σκορ 6-0 κόντρα ουραγό Φίτεσε. Δύο γκολ πέτυχε ο αρχηγός Ντε Γιογκ περνώντας στην κορυφή των σκόρερ με 26 γκολ έναντι 25 του Παυλίδη!
video
Βαγγέλης Παυλίδης: Κάνουν… ουρά για την απόκτηση του
Στα 25 του χρόνια ο Βαγγέλης Παυλίδης, βρίσκεται στην καλύτερη φόρμα της καριέρας του. Μετά από τρία χρόνια στην Άλκμααρ, φαίνεται πανέτοιμος για άλλο ένα... άλμα στην καριέρα του, καθώς η φοβερή σεζόν που πραγματοποεί, τον έβαλε στο στόχαστρο πολλών ομάδων, από τα κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης.
video
Τβέντε – Φορτούνα Σιτάρντ 2-0: Προβάρει… σεντόνι (highlights)
Άλλη μια σημαντική νίκη πέτυχε η Τβέντε, καθώς επικράτησε εντός έδρας της Φορτούνα Σιτάρντ με 2-0 και έκανε ένα ακόμη βήμα για τη διατήρηση της τρίτης θέσης και την εξασφάλιση του εισιτηρίου για τα προκριματικά του Champions League.
video
Άγιαξ – Γκόου Αχέντ Ιγκλς 1-1 : Την… “πάτησε” στο φρεσκάρισμα! (highlights)
Ο κατ' ανάγκη και καθ' επιλογή, στα τελευταια λεπτά, νεανικός Άγιαξ έμεινε ισόπαλος με 1-1 απέναντι στην πεισματάρα Γκόου Αχέντ Ιγκλς με γκολ που δέχθηκε από τον Κούιπερς στο 92' κι ενώ είχε προηγηθεί ένα υπέροχο τέρμα του Δανού Γκάαεϊ στο 24'