Η Βαλένθια είχε 28 ασίστ και 9 μπλοκ ενώ έφτασε τους 100 πόντους στο 37' της αναμέτρησης.

To Aμβούργο άντεξε 26 λεπτά στο “Λα Φοντέτα” απέναντι στην ανώτερη Βαλένθια που αντέδρασε, όταν η διαφορά του σκορ μειώθηκε στο καλάθι (65-63) και πετυχαίνοντας επιμέρους σκορ 31-19 στο τέλος της 3ης περιόδου, “τελείωσε” το παιχνίδι και νίκησε εύκολα με 105-78 στην 2η αγωνιστική του Εurocup.

Oι Ανδαλουσιάνοι συνέχισαν αήττητοι στην διόργανωση σε αντίθεση με το Αμβούργο που γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα του. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανταγωνιστικοί, παίζοντας με ταχύτητα και καλές συνεργασίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν απέφυγαν τα λάθη στο δεύτερο 20σάλεπτο και ενώ η Βαλένθια βελτίωσε κατακόρυφα τις ασίστ και στην άμυνα, είχε 8 μπλοκ.

Η Βαλένθια έπαιξε χωρίς τον τραυματία Κρις Τζόουνς., όπως και στην πρώτη αγωνιστική.

Δεκάλεπτα: 30-29, 52-44, 82-65, 105-78