Η Τρέντο επέστρεψε στις επιτυχίες επικρατώντας 79-73 της Χάποελ Τελ Αβίβ, κλείνοντας το ματς στα τελευταία 6.30 λεπτά με το εντυπωσιακό επί μέρους 20-5, ανατρέποντας έτσι διαφορά 9 πόντων.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με το πόδι στο γκάζι, θέλοντας να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις μετά τους 110 πόντους που δέχτηκαν την προηγούμενη αγωνιστική από την Μπαχτσέσεχίρ. Προηγήθηκαν17-8 και λίγο πριν κλείσει το δεκάλεπτο πήγαν τη διαφορά στο +10, 26-16 με πρωταγωνιστές τους Λαμπ και Φορντ.

Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα του Δέδα “ξύπνησε” και με “κολώνα” τον Μότλεϊ πέρασε μπροστά 31-32, με τους Ιταλούς γρήγορα να παίρνουν ξανά προβάδισμα για το 41-38 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι 2 ομάδες συμβάδιζαν και εναλάσσονταν αρκετές φορές στο πρβάδισμα, χωρίς καμία να ξεφεύγει. Στο 34′ η Χάποελ με καταπληκτικό Φόστερ πήγε στο +9 59-68 και όλοι πίστεψαν πως το ματς είχε τελειώσει. Όλοι εκτός από τους γηπεδούχους που με ενέργεια στην άμυνα και τον Λαμπ στην επίθεση να παίρνει την κατάσταση στα χέρια του, όχι μόνο μείωσαν αλλά πέρασαν μπροστά 71-70.

Ο Ράγκλαντ ισοφάρισε με τρίποντο 73-73 λίγο πριν μπούμε στο τελευταίο λεπτό αλλά οι κακές επιλογές των Ισραηλινών και η ευστοχία στις βολές των Ιταλών έγραψε το τελικό 79-73.

Ο Λαμπ ολοκλήρωσε το ματς με 23 πόντους και τον ακολούθησε ο Φορντ με 17. Ο Μότλεϊ είχε 18 αλλά σίγησε στο δεύτερο ημίχρονο και ο Φόστερ που πήγε να πάρει μό0νος του το ματς τελείωσε με 18 πόντους.