Απόλυτη η Ρεάλ (video)

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα ματς στη φετινή Ευρωλίγκα πανηγύρισε η Ρεάλ που συνέτριψε με 93-74 την Αρμάνι Μιλάνο στη Μαδρίτη.

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμα ματς στη φετινή Ευρωλίγκα πανηγύρισε η Ρεάλ που συνέτριψε με 93-74 την Αρμάνι Μιλάνο στη Μαδρίτη. Ο Μίροτιτς με 19 πόντους και ποσοστά για όσκαρ (6/6 σουτ, 6/6 βολές) και ο Ρούντι Φερνάντεθ με 16 ήταν οι κορυφαίοι για τη «βασίλισσα».

Ο Γιάννης Μπορούσης από την πλευρά του, πέτυχε 4 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ απέναντι στην πρώην ομάδα του. Οι Ιταλοί άντεξαν στο πρώτο δεκάλεπτ, όπου το σκορ έκλεισε στο 25-20 υπέρ των γηπεδούχων, αλλά κατέρρευσαν στη συνέχεια με τη Ρεάλ να έχει προβάδισμα 21 πόντων (52-31) στο ημίχρονο.

Το παιχνίδι δεν γινόταν να γυρίσει με βάση την εικόνα των δύο ομάδων και το δεύτερο ημίχρονο είχε τη μορφή κυρίως τυπικής διαδικασίας.. Η μεγαλύτερη διαφορά ήταν οι 27 πόντοι στο 87-60.

Τα δεκάλεπτα: 25-20, 52-31, 73-49, 93-74

Ρεάλ Μαδρίτης (Λάσο): Ντρέιπερ, Φερνάντεθ 16, Ρέγες 14, Ντιέθ, Μίροτιτς 19, Ροντρίγκεθ 13, Κάρολ 9, Ντάρντεν 4, Γιουλ 10, Μπουρούσης 4, Σλότερ, Μέχρι 4

Αρμάνι Τζινς Μιλάνο (Μπάνκι): Χάινς 5, Τζεντίλε 6, Τσερέλα, Μέλι, Τζιότι 6, Λάνγκφορντ 17, Σάμουελς 13, Γουάλας 2, Μος 11, Τζέρελς 12