Απίστευτο σκηνικό στο Παρτίζαν-Ερυθρός: Επέστρεψαν οι φιλοξενούμενοι – Πρωτάθλημα στα… χαρτιά! (video)

Απίστευτο και όμως αληθινό! Συνεχίζεται το σερβικό... σήριαλ με την εξέλιξη του δεύτερου τελικού!

Ασυνήθιστη και εξαιρετικά μπερδεμένη είναι η κατάσταση στη Σερβία, στον δεύτερο τελικό του πρωταθλήματος ανάμεσα στην Παρτίζαν και τον Ερυθρό Αστέρα! Παρά το ότι το ματς διεκόπη, παρόλο που η μισή «ασπρόμαυρη» ομάδα πήγε σπίτι της, οι φιλοξενούμενοι αποφάσισαν να στείλουν τους παίκτες τους πίσω στο παρκέ, για ζέσταμα!

Έτσι, η κατάσταση έχει ως εξής!

Ο Ερυθρός Αστέρας βγήκε στο γήπεδο και άρχισε την επίσημη προθέρμανση, ενώ οι μπασκετμπολίστες της Παρτιζάν έχουν 15 λεπτά για να εμφανιστούν για τη συνέχεια του αγώνα. Σε αντίθετη περίπτωση, οι «ερυθρόλευκοι» μπορούν να ζητήσουν να καταχωρηθεί ο αγώνας με επίσημο σκορ (20:0) υπέρ τους! Εφόσον συμβεί αυτό μάλιστα, θα στεφθούν πρωταθλητές (η σειρά κρίνεται στις δύο νίκες).

Σύμφωνα με δημοσιογράφους από το σημείο, ο Ερυθρός Αστέρας είπε στον Τζέλιν Σμιτ ότι η παρτίζανείχε ακριβώς 15 λεπτά για να εμφανιστεί! Απίστευτα πράγματα…