Οι Σικάγο Μπουλς πέρασαν νικηφόρα από την έδρας των Μιλγουόκι Μπακς (133-122), παρά τη συγκινητική προσπάθεια του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο Έλληνας παίκτης τελείωσε το ματς με double double, καθώς είχε 38 πόντους και έντεκα ριμπάουντ. Επίσης, είχε πέντε ασίστ και τρία λάθη σε 35:08 λεπτά συμμετοχής. Ο Ντέμιαν Λίλαρντ είχε 28 πόντους για τους γηπεδούχους, ενώ ο Ταουρίν Πρινς σταμάτησε στους έντεκα πόντους. Από την άλλη πλευρά, ο Κόμπι Ουάιτ είχε 35 πόντους και ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του. Ο Ζακ ΛαΒιν σημείωσε 25 πόντους, ενώ ο Νίκολα Βούτσεβιτς έκανε double double με 22 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Αυτή ήταν η πρώτη φετινή ήττα των «ελαφιών» σε δυο ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι «ταύροι» πανηγύρισαν την πρώτη φετινή τους νίκη, σε δυο ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές του Ουάιτ από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση, στο παρακάτω βίντεο.

Οι πόντοι:

Μπακς: Πρινς 11, Αντετοκούνμπο 38, Λόπες 7, Τρεντ 10, Λίλαρντ 28, Πορτίς 9, Κόναγκτον 3, Ράιτ 5, Γκριν 9, Ρόλινς 2

Μπουλς: ΛαΒιν 25, Ουίλιαμς 13, Βούτσεβιτς 22, Ουάιτ 35, Γκίντεϊ 17, Ντοσούνμου 2, Φίλιπς 3, Τέρι 3, Σμιθ 11, Μπουζέλις 2