Σάλκε – Ντάρμσταντ 3-5: ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ανατροπή με υπογραφή Λίντμπεργκ! (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Η Νταρμσταντ έκανε ΜΥΘΙΚΗ ανατροπή στο εκτός έδρας ματς με τη Σάλκε για να πανηγυρίσει το πρώτο τρίποντο της σεζόν.

Η Σάλκε προηγήθηκε 3-0 κόντρα στην Ντάρμσταντ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής και οι φίλοι των γηπεδούχων, θεώρησαν πως επιτέλους η ομάδα τους θα έφτανε σε εύκολη νίκη στο πρωτάθλημα.

Στο 14 ο Μόα με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για το 1-0. Η Σάλκε στο 34 συνεργάστηκε εξαιρετικά με τον Σιλά να σκοράρει για το 2-0 και στο 39 ο Σάλενμπεργκ διαμόρφωσε το 3-0. Στις καθυστερήσεις μετά από εκτέλεση κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Σιλά και ο διαιτητής αφού έλεγξε το βίντεο έδειξε τη λευκή βούλα. Ο Χόρνμπι ήταν εύστοχος από τα έντεκα μέτρα σκοράροντας για πρώτη φορά με τη φανέλα της Ντάρμσταντ.

Η Σάλκε είχε καλή ευκαιρία με τον Κάραμαν στο 53 για να πετύχει και τέταρτο γκολ με την μπάλα να ακουμπάει στο δοκάρι μετά την επέμβαση του Σούεν!

Από εκείνο το σημείο και έπειτα ουσιαστικά εξαφανίστηκε η Σάλκε από το ματς με την Ντάρμσταντ να πιέζει και με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Λϊντμπεργκ που πέτυχε τρία γκολ στο 56, 76 και 87, να κάνει το 3-4 από 3-1!

Το «κερασάκι» στην τούρτα έβαλε ο Λόπεθ στις καθυστερήσεις από ασίστ του Λάκενμαχερ!

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τον Φλόριαν Κόφελντ, στο δεύτερο παιχνίδι στον πάγκο της Ντάρμσταντ.

Σάλκε: Χίκερεν, Αϊντίν, Καλάς, Καμίνσκι, Μέρκιν, Γιουνές(77΄Ντονκόρ), Σάλενμπεργκ, Άντι-Ατζέι(60΄Χόιλουν), Σιλά(77΄Λάσμε), Μόα, Κάραμαν

Ντάρμσταντ: Σούεν, Μπουένο Λόπεθ , Βούκοτιτς, Ρίντελ, Σέρχιο Λόπεθ, Κλέφις, Μίλερ(83΄Πάπελα), Κορεντόρ(91΄Γκιασούλα), Μαρσάιλερ(68΄Λάκενμαχερ), Λίντμπεργκ(91 Τσίμερμαν), Χόρνμπι(68΄Κέμπε)