Σάλκε και Χέρτα πήραν από ένα βαθμό στο τελικό 2-2, για την 8η αγωνιστική της Bundesliga 2.

Στο πλαίσιο της 8η αγωνιστικής Σάλκε και Χέρτα πήραν από ένα βαθμό στο τελικό 2-2 σε παιχνίδι με αρκετές φάσεις!

Η Σάλκε ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ. Ο Κιζάνς με ωραία ενέργεια βρέθηκε στην περιοχή και νίκησε τον Χίκερεν για το 0-1!

Οι «βασιλικοί μπλε» με υπηρεσιακό στον πάγκο τον Γιάκομπ Φίμπελ, ισοφάρισαν με φοβερό γκολ του Κάραμαν και έκαναν την ανατροπή με τον Μόα στο 33!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Χέρτα πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο πίεσε και στο 71 κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Κλέμενς από τον Σάλενμπεργκ.

Ο Πρέβλιακ που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς πριν από τρία λεπτά, ήταν εύστοχος από τα έντεκα μέτρα και έγραψε το τελικό 2-2.

Σάλκε: Χίκερεν, Μπουλούτ, Σάλενμπεργκ, Καλάς, Μέρκιν, Κάραμαν, Κρούγκερ(88΄Λάσμε), Γιουνές(73΄Ντόνκορ), Άντβι-Ατζέι (60΄Τέμπελμαν), Σιλά(73΄Χόιλουν), Μόα

Χέρτα: Ερνστ, Νταρντάι, Λάιστνερ, Κένι, Κιζάνς, Κλέμενς, Σέσα, Ζέφαουκ, Μάζα(69΄Πρέβλιακ), Θορστέινσον(84΄Νταρντάι), Σερχάντ (69΄Νίντερλεχνερ)