Καϊζερσλάουτερν-Γκρόιτερ Φιρτ 2-2: Χορταστική σοπαλία 18 χρόνια μετά…(highlights)

Η Γκρόιτερ Φιρτ προηγήθηκε 2-0, όμως η Καϊζερσλάουτερν επέστρεψε για το τελικό 2-2 που σήμανε την πρώτη ισοπαλία των δύο ομάδων μετά το 2006.

Στο ισόπαλο 2-2 έμειναν Καϊζερσλάουτερν και Γκρόιτερ Φιρτ σε ένα χορταστικό παιχνίδι στο “Φριτζ Βάλτερ Στάντιον” για την 2η αγωνιστική της 2. Bundesliga.

Η Γκρόιτερ προηγήθηκε στο 31′ με πέναλτι του Γιούλιαν Γκριν και στο 38′ διπλασίασε τα τέρματά της με τον κορυφαίο της σε απόδοση παίκτη, Νοέλ Φουτκόι.

Η “Λάουτερν” πίεσε για κάποιο γκολ το οποίο βρήκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντάνιελ Χάνσλικ μετά από ασίστ του Τόμιακ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση την οποία βρήκαν στο 84′ με τον Ράγκναρ Άτσε να σκοράρει ξανά εναντίον της πρώην του ομάδας και μετά από 11 λεπτά στον αγωνιστικό χώρο.

Στα τελευταία 22 παιχνίδια των δύο ομάδων η Καϊζεσλάουτερν είχε 14 νίκες, η Γκρόιτερ Φιρτ 8 και το 2-2 ήταν μόλις η δεύτερη ισοπαλία τους στην δεύτερη κατηγορία και πρώτη μετά τον Νοέμβριο του 2006, πάλι με σκορ 2-2.