Σεντ Πάουλι-Λειψία 0-0: Οι “πειρατές” άξιζαν τη νίκη (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Πολύ καλύτερη η Σεντ Πάουλι από την "κουρασμε΄νη" Λειψία σε όλο τον αγώνα με το 0-0 να αδικεί τους γηπεδούχους.

Στο πρώτο ημίχρονο η Σεντ Πάουλι ήταν πολύ καλύτερη της Λειψίας και είχε αρκετές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ αλλά ο Γκουλάτσι και η αστοχία κράτησαν το ματς στο 0-0. Ο Ίρβαιν με δύο κεφαλιές, ο Σάαντ, ο Αφολάγιαν και ο Έγκεσταϊν είχαν τις ευκαιρίες τους να ανοίξουν το σκορ και για τα αποδυτήρια έφυγαν καταχειροκροτούμενοι με το κοινό να αναγνωρίζει τις προσπάθειές τους.

Από την άλλη η Λειψία, εμφανώς κουρασμένη από την μεσοβδόμαδη προσπάθεια στο Champions League, δεν είχε φρεσκάδα και ιδέες στο παιχνίδι της με αποτέλεσμα να μη μπορεί να φανεί απειλητική αν και είχε περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια της. Έτσι, μάλλον ικανκοποιημένη μπήκε στα αποδυτήρια του Μίλεντορ στο ημίχρονο αλλά δυσαρεστημένη από την εικόνα της.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να έχουν από τρεις καλές στιγμές, αλλά τον Μπανκς στο 92′ να χάνει μοναδική ευκαιρία για τους γηπεδούχους να πάρουν τη νίκη. Έτσι η Σεντ Πάουλι πήρε τον πρώτο της φετινό βαθμό, την ώρα που η Λειψία έφερε δεύτερη σερί “λευκή” ισοπαλία και έμεινε τέσσερις βαθμούς μακριά από την κορυφή.