Γκλάντμπαχ-Ουνιόν 1-0: Την λύτρωσε στο φινάλε ο Τσβαντσάρα (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Επιτέλους εντός έδρας νίκη για την Γκλάντμπαχ, η οποία κέρδισε στο φινάλε την Ουνιόν με 1-0 χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Τόμας Τσβαντσάρα.

Νίκη στο σπίτι της μετά από επτά αγώνες για την Γκλάντμπαχ, η οποία σε ένα άσχημο από άποψη θεάματος παιχνίδι κατάφερε να επικρατήσει στο φινάλε 1-0 της Ουνιόν Βερολίνου, υποχρεώνοντάς την στην πρώτη της ήττα στην σεζόν.

Ελάχιστες καλές στιγμές σε όλο το παιχνίδι με τους Βερολινέζους στο 86′ να έχουν δοκάρι σε τετ-α-τετ του Βερτέσεν με τον Νίκολας.

Η Γκλάντμπαχ που δεν είχε ούτε μία τελική στο δεύτερο ημίχρονο ευτύχησε να βρει γκολ στο έκτο λεπτό του εξτρά χρόνου, όταν ο Ρόμπιν Χακ σέντραρε και ο Τόμας Τσβαντσάρε με κεφαλιά νίκησε τον Ρόνο για το 1-0.

Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της Γκλάντμπαχ επί της Ουνιόν και πρώτη μετά από οκτώ παιχνίδια, καθώς είχε να την κερδίσει από το Μάιο του 2020.