Χόλσταϊν Κίελ – Άιντραχτ 2-4: Μαρμούς, εσύ σουπερστάρ! (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Ο Ομάρ Μαρμούς πέταγε… φωτιές στο Κίελο και η Άιντραχτ πέρασε νικηφόρα από το Χόλσταϊν Στάντιον, επικρατώντας με 4-2 της τοπικής ομάδας, σε παιχνίδι για την 5η αγωνιστική της Bundesliga.

Δύο γκολ και δύο ασίστ από τον Αιγύπτιο σταρ της Άιντραχτ, ο οποίος έφτασε τα 6 τέρματα στο εφετινό πρωτάθλημα και βρίσκεται στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ.

Ο Μαρμούς ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, ενώ ο Σούτο Μακίνο με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1 στο 31′.

Ο Ιγκόρ Ματάνοβιτς έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Άιντραχτ στο 47ο λεπτό, ενώ ο Σούτο Μακίνο με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 2-2 στο 50′.

Στο 65ο λεπτό ο Μαρμούς πέτυχε το τρίτο γκολ της Άιντραχτ, ενώ στο 74ο λεπτό και μετά από υπέροχη ενέργεια του Μαρμούς, ο Τούτα με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Η Άιντραχτ έφτασε στη δεύτερη θέση της κατάταξης, έναν βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Μπάγερν, ενώ η Χόλσταϊν Κίελ διατηρήθηκε στην τελευταία θέση της Bundesliga.