Μπάγερν – Λειψία 3-3: Ματσάρα στο Μόναχο (vid)

Εκπληκτικό παιχνίδι έγινε στο Μόναχο ανάμεσα στη Μπάγερν και τη Λειψία, οι οποίες αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3.

Εκπληκτικό παιχνίδι έγινε στο Μόναχο ανάμεσα στις πρωτοπόρους του γερμανικού πρωταθλήματος, Μπάγερν και Λειψία, οι οποίες αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3

Δείτε τι έγινε στα υπόλοιπα παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής της Bundesliga

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με τον Ενκουκού, ενώ οι Βαυαροί με γκολ του Μουσιάλα στο 30ο λεπτό και του Μίλερ στο 34ο λεπτό ανέτρεψαν τα δεδομένα και έκαναν το 2-1.

Η απάντησε της Λειψίας ήταν άμεση, καθώς ο Κλάιφερτ ισοφάρισε σε 2-2 στο 36′.

Οι Ανατολικογερμανοί πήραν νέο προβάδισμα στο 48ο λεπτό με τον Φόρσμπεργκ, ενώ ο Μίλερ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 75ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 3-3 στο ντέρμπι κορυφής της 10ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Αλάμπα, Μπόατενγκ (84′ Ρίτσαρντς), Σούλε, Παβάρ, Μαρτίνεθ (25′ Μουσιάλα), Γκορέτσκα, Κομάν (83′ Κόστα), Μούλερ, Σανέ (64′ Γκνάμπρι), Λεβαντόφσκι

Λειψία: Γκουλάσι, Μουκιελέ (72′ Όλμο), Κονατέ, Ουπαμεκάνο, Ανχελίνο, Χαϊντάρα (78′ Σόρλοθ), Σάμπιτζερ (72′ Καμπλ), Άνταμς, Κλάιφερτ (78′ Όρμπαν), Φόρσμπεργκ (62′ Πόουλσεν), Ενκουκού