Στουτγκάρδη-Γκλάντμπαχ 2-2: Γλίτωσε στο 96′! (hls)

Η Γκλάντμπαχ προηγήθηκε δύο φορές κόντρα στη Στουτγκάρδη, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν δύο φορές, γλιτώνοντας την ήττα στο 96’!

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Στουτγκάρδης με την Γκλάντμπαχ στην «Mercedes Benz Arena», με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2 για την 16η αγωνιστική της Bundesliga

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 35ο λεπτό με τον Στιντλ να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι. Με το σκορ στο 0-1 τελείωσε το πρώτο ημίχρονο με την πρώτη απάντηση των «Σουηβών» να έρχεται στο 58’ με σκόρερ τον Νίκο Γκονζάλες έπειτα από ασίστ του Σόσα

Τρία λεπτά αργότερα, όμως, τα «πουλάρια» μπήκαν ξανά μπροστά στο σκορ με τον Στιντλ να συνεργάζεται με τον Ζακάρια και τον τελευταίο να πετυχαίνει το 1-2.

Η ομάδα του Ματαράτσο, απέφυγε την ήττα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων βρίσκοντας γκολ από το σημείο του πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, ο Κονγκολέζος, Σίλας Γουαμανγκιτούκα, ο οποίος έφτασε τα 8 γκολ στη Bundesliga.