Η Βενεζουέλα ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο Copa America, μετά το 2-1 επί του Ισημερινού.

Πάρτε μέρος στο European Football Fantasy 2024 του Novasports

Οι τυπικά γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες από το 22’, μετά την αποβολή του Ένερ Βαλένσια. Αυτό δεν του απέτρεψε από το να ανοίξουν το σκορ με τον Τζέρεμι Σεμέδο στο 40’. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και κατάφεραν να γυρίσουν το ματς σε δέκα λεπτά. Στο 64’, ο Τζόντερ Κάνιτς έφερε το ματς στα ίσια και στο 74’ ο Έντουαρντ Μπέγιο χάρισε στην ομάδα του τη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 14/5 τελικές έναντι 9/4 του Ισημερινού, 66% κατοχή μπάλας και 86% ακρίβεια πασών. Στη δεύτερη αγωνιστική η Βενεζουέλα θα αντιμετωπίσει το Μεξικό, το οποίο επικράτησε 1-0 της Τζαμάικα στο άλλο ματς του ομίλου. Στο άλλο ματς θα αναμετρηθούν οι δυο χαμένοι της πρεμιέρας. Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις της αναμέτρησης, στο παρακάτω βίντεο.