Ο Ισημερινός νίκησε 3-1 τη Τζαμάικα και έκανε το σημαντικό βήμα για την πρόκρισή του στην επόμενη φάση του Copa America.

Πάρτε μέρος στο European Football Fantasy 2024 του Novasports

Οι τυπικά γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με αυτογκόλ του Κέισι Πάλμερ στο 13’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κέντρι Παές στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Ο Μάικλ Αντόνιο μείωσε για την Τζαμάικα στο 54’, όμως ο Άλαν Μίντα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Ο Ισημερινός τελείωσε τον αγώνα με 23/3 τελικές προσπάθειες, έναντι 7/4 της Τζαμάικα, η οποία είχε την κατοχή της μπάλας με 56%. Ο Ισημερινός βρίσκεται στη δεύτερη θέση του Group B με τρεις βαθμούς, ενώ η Τζαμάικα έμεινε στην τέταρτη θέση, χωρίς βαθμό. Στην τρίτη και τελευταία αγωνιστική, ο Ισημερινός θα αντιμετωπίσει το Μεξικό σε ένα ματς τελικός για την πρόκριση στην επόμενη φάση. Η Τζαμάικα θα τεθεί αντιμέτωπη με τη Βενεζουέλα, η οποία έχει ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση. Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης, στο παρακάτω βίντεο.