Η Κύπρος προσπάθησε να πάρει τη νίκη στο φιλικό με την Μολδαβία στο Κισινάου, όμως οι Μολδαβοί με πρωταγωνιστή τον Στίνα έκαναν ανατροπή στην ανατροπή και κέρδισαν 3-2.

Η Κύπρος παρουσιάστηκε βελτιωμένη, αλλά στάθηκε άτυχη στις λεπτομέρειες του αγώνα με την Μολδαβία χάνοντας με 3-2 σε ένα ματς που είχε δύο ανατροπές.

Η Μολδαβία πήρε στο ημίχρονο με το προβάδισμα χάρη σε γκολ του Μοτσπάν στο 44′, όμως η κυπριακή ομάδα με γκολ στο 51′ από τον Σπόλιαριτς και στο 53′ από τον Πίττα γύρισε το ματς.

Οι Μολδαβοί δεν είχαν τρόπο να απειλήσουν μέχρι που μπήκε στο ματς ο Βίκτορ Στίνα ο οποίος ισοφάρισε στο 71′ με σουτ που κόντραρε στον Γκόγκιτς και στο 78′ από δικό του σουτ ο Μολ σταμάτησε με δυσκολία τη μπάλα, αλλά ο Μπόγκασιουτς δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο ματς με προβολή έκανε το 3-2. Ένα γκολ που αμφισβητήθηκε από τους Κύπριους για φάουλ στον Μολ, αλλά όμως μέτρησε κανονικά.