Βασικός ο Τσιμίκας στη φιλική νίκη της Λίβερπουλ επί της Άρσεναλ

Η Λίβερπουλ, με τον Κώστα Τσιμίκα στο βασικό σχήμα, επικράτησε με 2-1 της Αρσεναλ σε φιλικό παιχνίδι, που διεξήχθη στις ΗΠΑ.

Η ομάδα του Αρνε Σλοτ πήρε τη νίκη με τα γκολ των Σαλάχ (13′) και Καρβάλιο (34′), ενώ η Αρσεναλ μείωσε το σκορ με τον Χάβερτζ στο 40ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες προχώρησαν σε πολλές αλλαγές, με τους δύο προπονητές να δοκιμάζουν πράγματα που δουλεύουν στην προετοιμασία.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο «Lincoln Financial Field» παρουσία 69.679 φιλάθλων, με τον Κώστα Τσιμίκα να βρίσκεται στις αρχικές επιλογές του νέου προπονητή της Λίβερπουλ.