Ουτρέχτη – Τβέντε 2-1: Κορυφή με ανατροπή (highlights)

Η Ουτρέχτη επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Τβέντε σε παιχνίδι για την τέταρτη αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος και "συγκατοικεί" προσωρινά με την ΑΖ Άλκμααρ στην κορυφή της κατάταξης.

Η Ουτρέχτη επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Τβέντε σε παιχνίδι για την τέταρτη αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος και “συγκατοικεί” προσωρινά με την ΑΖ Άλκμααρ στην κορυφή της κατάταξης.

Ο Σαμ Λάμερς άνοιξε το σκορ για την Τβέντε στο 11ο λεπτό και πανηγύρισε απέναντι στην πρώην του ομάδα, προκαλώντας την οργή των φιλάθλων της Τβέντε! Οι γηπεδούχοι “απάντησαν” άμεσα, καθώς στο 14ο λεπτό ο Τούρνστρα με κεφαλιά έκανε το 1-1, ενώ ο Μποζντογκάν στο 52ο λεπτό έκανε το 2-1 και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Βασικός ο Βασίλης Μπάρκας για την Ουτρέχτη και με καλή παρουσία στο ματς, καθώς έκανε σημαντικές επεμβάσεις σε κρίσιμα σημεία του αγώνα.