Συμμετοχή στην άνετη νίκη της PSV επί της Ντεν Χάαχ με 3-0 είχε ο Κώστας Μήτρογλου, καθώς ο Έλληνας επιθετικός αγωνίστηκε με την ομάδα το Αϊντχόφεν στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Συμμετοχή στην άνετη νίκη της PSV επί της Ντεν Χάαχ με 3-0 είχε ο Κώστας Μήτρογλου, καθώς ο Έλληνας επιθετικός αγωνίστηκε με την ομάδα του Αϊντχόφεν στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα.

Ο Κώστας Μήτρογλου

Η PSV είχε εύκολο έργο απέναντι σε μια εκ των ουραγών του ολλανδικού πρωταθλήματος, διατήρησε την αήττητη παράδοση που έχει στη Χάγη και κέρδισε στο… ρελαντί την ομάδα του Άλαν Πάρντιου.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 17ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαμ Λάμερς, ο Ράιαν Τόμας με κεφαλιά έκανε το 2-0 στο 70ο λεπτό, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κόντι Γκάκπο με σουτ στο 83′.

Μετά από αυτή τη νίκη, η PSV πέρασε στην τρίτη θέση της Eredivisie με 42 βαθμούς, ενώ η Ντε Χάαχ διατηρήθηκε στη 17η θέση με 17 βαθμούς.