Μπενζεμά: «Πέρασα το χειρότερο διάστημα της καριέρας μου»

Ο Καρίμ Μπενζεμά σκόραρε το τρίτο τέρμα στη νίκη της Γαλλίας επί της Φινλανδίας, με 3-0, για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2014 τερματίζοντας ένα άσχημο σερί αφλογιστίας που κράτησε 1.222 αγωνιστικά λεπτά!

Ο Γάλλος επιθετικός ήταν στο στόχαστρο «εχθρών» και φίλων αυτό το δεκαήμερο, για το αν θα μπορέσει να επιστρέψει στα γκολ, κάτι που τελικά κατάφερε. Ο παίκτης της Ρεάλ Μαδρίτης, μιλώντας στους δημοσιογράφους μετά το τέλος του αγώνα της Εθνικής του ομάδας παραδέχτηκε πώς το διάστημα που πέρασε και ο ίδιος δεν σκόραρε ήταν το χειρότερο της καριέρας του.

Αναλυτικά η τοποθέτησή του: «Ήταν δέκα καλές ημέρες για τη Γαλλία κι εμένα. Τα φώτα ήταν στραμμένα επάνω μου. Πέρασα ορισμένες από τις δυσκολότερες ημέρες της καριέρας μου, όμως ποτέ δεν έχασα την εμπιστοσύνη στις δυνάμεις μου. Δεν έσκυψα το κεφάλι και ποτέ δεν θα το κάνω. Είναι ωραίο να σκοράρεις».