Κι όμως… χάνει και η Μπάρτσα

Οχι απλά την ήττα, αλλά την συντριβή με 4-1 από την Τσίβας Γκουανταλαχάρα γνώρισε η Μπαρτσελόνα σε φιλικό παιχνίδι.

Οχι απλά την ήττα, αλλά την συντριβή με 4-1 από την Τσίβας Γκουανταλαχάρα γνώρισε η Μπαρτσελόνα σε φιλικό παιχνίδι. Μάλιστα η πρωταθλήτρια Ευρώπης, προηγήθηκε μόλις στο 3′ με γκολ του Βίγια, όμως στη συνέχεια έδειξε να μην μπορεί να αντιδράσει.

Οι Μεξικάνοι στο τελευταίο ημίωρο έκαναν ότι ήθελαν. Ο Φαμπιάν ισοφάρισε στο 60′ και στο 62′ έκανε το 2-1. Το 3-1 σημείωσε ο Τζοβάνι Κασίγιας στο 72′, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Λουίς Βερντούσκο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μπαρτσελόνα: Πίντο, Φοντάς (33′ Σέρχι Γκόμεζ, 62′ Αρμάντο), Πικέ (46′ Μπουσκέτς), Αμπιντάλ (62′ Μουνιέσα, 74′ Αντριάνο), Ντος Σάντος, Κεϊτά (81′ Μπαλιού), Τσάβι (46′ Ινιέστα), Τιάγκο (62′ Ριβερόλα), Κουένσα (62′ Ντελοφέ),λ Καρμόνα (62′ Εσπινόσα), Βίγια (46′ Πέδρο).