Κάντιθ-Αλμερία 1-1: Έσωσε τον βαθμό στο φινάλε με γκολάρα του Καΐκι! (highlights)

Η Αλμερία "έσωσε" τον βαθμό με γκολάρα του Καΐκι στο 95' και παίζοντας με παίκτη λιγότερο από το 50ο λεπτό λόγω αποβολής του Γονθάλεθ. Είχε προηγηθεί η Κάντιθ με τον Λουίς Ερνάντεθ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν σα να μην έγινε με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να δημιουργήσουν τίποτα, πέραν δύο καλών στιγμών της Κάντιθ και άλλο ουδέν.

Στο δεύτερο μέρος η αποβολή του Έντγκαρ Γκονθάλεθ έδωσε αριθμητικό πλεονέκτημα στην Κάντιθ, το οποίο εκμεταλεύτηκε γρήγορα κάνοντας το 1-0 με μια στημένα μπάλα που εκτέλεσε ο Ματσίς, ο Εσκαλάντε έκανε το παράλληλο γύρισμα και ο Λουίς Ερνάντεθ έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στη συνέχεια η Κάντιθ “έσβησε” θεωρώντας ότι καθάρισε το ματς, δεν το τελείωσε όμως και το πλήρωσε στο 95′, όταν μετά από ένα γέμισμα στην περιοχή της η μπάλα στρώθηκε στον Καΐκι ο οποίος με υπέροχο τελείωμα από τη γωνία της περιοχής έκανε το 1-1 που ήταν και αποτέλεσμα του αγώνα.