Τζιρόνα-Ρεάλ Μαδρίτης 0-3: «Διπλό» κορυφής! (highlights)

Νίκη πρωτιάς για τους Μερένχες στην 8η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι πέρασε νικηφόρα με 3-0 από το «Μοντιλίβι» και αναρριχήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, ρίχνοντας την αντίπαλό της στην τρίτη θέση.

Ο Χοσελού στο 17΄ άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ, με τον Τσουαμενί να βάζει τις βάσεις του «διπλού» τέσσερα λεπτά αργότερα, διαμορφώνοντας το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Οι Μαδριλένοι κυριάρχησαν και στην επανάληψη, «σφραγίζοντας» τη νίκη στο 71΄ με τον Μπέλιγχαμ. Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι τελείωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, μετά την αποβολή του Νάτσο με απευθείας κόκκινη στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.