Μαγιόρκα-Βιγιαρέαλ 1-2: Με «τορπίλη» στο 94’ (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Με γκολ στις καθυστερήσεις η Βιγιαρεάλ νίκησε με 2-1 την Μαγιόρκα στο «Σον Μόις» για την 5η αγωνιστική της La Liga.

Η Βιγιαρεάλ συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα, ανεβαίνοντας έστω και προσωρινά στη δεύτερη θέση του πίνακα.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» έριξε μια τορπίλη στο 90+4 όταν ο γιόθε Πέρεθ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από ασίστ του Γιέρεμι Πίνο και πέρασε από τις Βελεαρίδες Νήσους.

Η Βιγιαρεάλ είχε προηγηθεί στο σκορ στο 27’ με κεφαλιά του Λόγκαν Κόστα μετά από σέντρα του Άλεξ Μπαένα.

Η Μαγιόρκα ανέβασε την απόδοση της στην επανάληψη και έφτασε στην ισοφάριση στο 57’ με αυτογκολ του Ραίγιο μετά από σέντρα του Ασάνο.

Όμως στο 69’ οι νησιώτες έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολή του Τόνι Λάτο για εγκληματικό χτύπημα καράτε στο πρόσωπο του Γέρεμι Πίνο.

Έτσι οι γηπεδούχοι έχασαν το μομέντουμ και το πλήρωσαν με το γκολ στις καθυστερήσεις.