Θέλτα-Βαγιαδολίδ 3-1: Στο ρελαντί με Δουβίκα (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Με τον Δουβίκα να έρχεται από τον πάγκο και να επιτυγχάνει το πρώτο του φετινό γκολ, η Θέλτα είχε εύκολο έργο απέναντι στην Βαγιαδολίδ την οποία νίκησε 3-1.

Μέτριο ήταν το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με την Βαγιαδολίδ να μην απειλεί και τη Θέλτα όποτε ανέβαζε ρυθμό να βρίσκει γκολ. Στο 22′ με ωραία ατομική προσπάθεια άνοιξε το σκορ, ενώ στο 35′ ο Ιγκλέσιας με κεφαλιά συμπλήρωσε την προσπάθεια του Άσπας για το 2-0 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Μόρο σκόραρε στο 50′ για να δώσει ελπίδες στην Βαγιαδολίδ, με τον Δουβίκα να έρχεται από τον πάγκο στο τελευταίο 20λεπτο και να γίνεται σημείο αναφοράς. Ο Έλληνας φορ έχασε 2 ευκαιρίες στο 72′ και το 77′, αλλά στο πρώτο των καθυστερήσεων πρόλαβε τον Χάιν και έγραψε το τελικό 3-1, με το πρώτο δικό του για φέτος.

Η Βαγιαδολίδ έπαιζε με 10 παίκτες από το 81′ λόγω αποβολής του Μαρτίν με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα.