Βαλένθια – Χιρόνα 2-0: “Ξόρκισαν” την… κατάρα οι “Νυχτερίδες” (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Mετά από δώδεκα παιχνίδια στη La Liga, η Βαλένθια πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο ισπανικό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε με 2-0 της Χιρόνα στο "Μεστάγια" σε ματς για την έκτη αγωνιστική.

Mετά από δώδεκα παιχνίδια στη La Liga, η Βαλένθια πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο ισπανικό πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε με 2-0 της Χιρόνα στο “Μεστάγια” σε ματς για την έκτη αγωνιστική.

Στο 56ο λεπτό ο Ριόχα έκανε την προσπάθεια, η μπάλα κόντραρε στον Χουάνπε και κατέληξε στα δίχτυα της Χιρόνα για το 1-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ντιέγκο Λόπεθ με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Η Βαλένθια κέρδισε για πρώτη φορά στο “Μεστάγια” μετά τον περασμένο Μάρτιο, ενώ δεν είχε νίκη στη La Liga από τις 15 Απριλίου και το ματς με την Οσασούνα!

Οι “Νυχτερίδες”… ανάσαναν βαθμολογικά και “ξεκόλλησαν” από την τελευταία θέση της κατάταξης (18η – 4 βαθμοί), ενώ η Χιρόνα βρίσκεται στη 12η θέση της La Liga με 7 βαθμούς.