Ράγιο Βαγιεκάνο-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1: “Ξύπνησε” αργά, αλλά έμεινε αήττητη (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Η Ατλέτικο "πέταξε" ένα ημίχρονο στο μίνι ντέρμπι της Μαδρίτης στο Βαγιέκας με την Ράγιο, με τις 2 ομάδες να μένουν στο 1-1 και να παίρνουν από 1 βαθμό.

Από μία φάση είχαν οι 2 αντίπαλοι στο πρώτο 10λεπτο, με Λίνο και Εμπάρμπα να μην καταφέρνουν να βρουν δίχτυα. Στο 22′ ο Άλβαρες που ακόμα ψάχνεται, είχε δυνατό δεξί στο δοκάρι. Στο 35′ η Ράγιο άνοιξε το σκορ με τον Ράτσιου να βρίσκει στη μικρή περιοχή τον Ίσι που πλάσαρε από κοντά, το γκολ ακυρώθηκε σε πρώτο χρόνο ως οφ σάιντ αλλά η παρέμβαση του VAR έφερε το 1-0.

Η ομάδα του Σιμεόνε ισοφάρισε νωρίς με το ωραίο πλασέ του Γκάλαγκερ στο 50′, αλλά παρά το γεγονός πως ανέβασε την απόδοση της δεν κατάφερε να βρει δεύτερο γκολ ούτε με τον Άλβαρες στο 76′ ούτε με τον Κορέα στο 89′ για να μείνει το 1-1 μέχρι τέλους