Τζιρόνα-Ράγιο Βαγιεκάνο 0-0: Έμειναν στο μηδέν, “πετώντας” το πρώτο ημίχρονο (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

Τζιρόνα και Ράγιο Βαγιεκάνο κόλλησαν στο μηδέν, με τους γηπσδούχους να είναι καλύτεροι, αλλά να μην μπορούν να νικήσουν τον Μπατάγια.

Κακό ποιοτικά ήταν το πρώτο ημίχρονο με τα ατού των 2 ομάδων να μην είναι σε καλή μέρα. Στη μοναδική φάση μπροστά στις 2 εστίες ο Ασπρίγια έχασε τεράστια ευκαιρία, πλασάροντας άουτ από τη μικρή περιοχή.

Καλύτερο ήταν το δεύτερο μέρος με τον Ασπρίγια να σημαδεύι το δοκάρι με δυνατό αριστερό σουτ στο 59′. Στο 72′ ο Γκουτίερες μόνος του από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε άουτ, για να εμφανιστεί η Ράγιο επιθετικά στο ματς, με 2 φάσεις στο 72′ και το 77′ με Ράτσιου και Άλβαρο να σουτάρουν έξω.

Ο Στουάνι πλάσαρε άουτ από καλή θέση στο 82′ για να αστοχήσει με το κεφάλι ο Ερέρα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και το 0-0 να μένει.