Πήρε την ισοπαλία η Έιμπαρ

Λεγανιές και Έιμπαρ αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1 για την 16η Αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Η φιλοξενούμενη ομάδα του Χοσέ Λουίς Μενδιλιμπάρ, έμεινε έτσι αήττητη για δεύτερη σερί αγωνιστική με συνεχόμενες ισοπαλίες και παραμένει στο πάνω μισό της βαθμολογίας, ενώ οι γηπεδούχοι δεν έχουν νίκη σε τέσσερα ματς, έχοντας μοιραστεί τους πόντους σε τρία συνεχόμενα.

Η Λεγανιές άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Γερέρο, όμως στο 26′ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω απ’ ευθείας κόκκινης κάρτας του τερματοφύλακά της, Χερερίν, για φάουλ.

Έτσι, η Έιμπαρ κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία με τον Μπεμπέ να ισοφαρίσει στο 76′, πέντε λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς ως αλλαγή.