Ρεάλ Σοσιεδάδ και Σεβίλλη έμειναν στο 0-0 και η Μπαρτσελόνα απέκτησε διαφορά τεσσάρων βαθμών! Στο 90' έσωσε την ήττα από την ουραγό Ουέσκα η Χετάφε!

Χαμόγελα από την Μπάρτσα για το “λευκό” απόγευμα!

Η Μπαρτσελόνα απέκτησε διαφορά τεσσάρων βαθμών από τη δεύτερη Σεβίλλη, η οποία δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Σοσιεδάδ και έφυγε από το “Ανοέτα” με έναν βαθμό μετά το 0-0. Η απουσία των Αντρέ Σίλβα και Μπεν Γιεντέρ στοίχισαν στη Σεβίλλη, ενώ δεν σημειώθηκαν σημαντικές ευκαιρίες για καμία από τις δύο ομάδες.

Γλίτωσε το “κάζο” στο φινάλε

Η Χετάφε για 40 λεπτά βρισκόταν πίσω στο σκορ στο “Αλκοράθ” με την ουραγό Ουέσκα να έχει προηγηθεί στο σκορ με τον Ετσέιρα (50′), όμως στις καθυστερήσεις ο Χόρχε Μολίνα πέτυχε το τρίτο του γκολ στη σεζόν για την ισοφάριση και τον πολύτιμο βαθμό, όπως εξελίχθηκε το παχνίδι. Η Ουέσκα έχασε τεράστια ευκαιρία να πάρει τη νίκη, να φτάσει τους εννέα βαθμούς και να αφήσει την τελευταία θέση της βαθμολογίας.