Ισοπαλία στις Βαλεαρίδες

Με το γκολ του Βίκτορ Κασαντέσους στο 86ο λεπτό, η Μαγιόρκα ισοφάρισε 1-1 την Σαραγόσα και απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας.

Αυτή ηταν η πρώτη εντός εδρας ισοπαλία για τους νησιώτες και η πρώτη φετινή σε όλο το πρωτάθλημα για την ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ.
Η Σαραγόσα που λόγω αποβολής του Λόοβενς έπαιζε με δέκα παίχτες από το 13ο λεπτό του παιχνιδιού, προηγήθηκε στο 19′ με τον Πόστιγκα.
Η Μαγιόρκα έχασε και πέναλτι στο 14’με τον Κασαντέσους στη φάση δηλαδή που αποβλήθηκε ο Λοοβενς.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 14ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν:
Οσασούνα-Ράγιο Βαγεκάνο           1-0