Δεν τα κατάφερε η Σεβίλλη

Η Σεβίλλη αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Θέλτα Βίγο με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο και συγκεκριμένα στο όγδοο λεπτό με τον Γκαμεϊρό. Ωστόσο, στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και στο 58ο λεπτό ισοφάρισαν με πέναλτι του Μίνα.

Έτσι, η Σεβίλλη έφτασε τους 70 βαθμούς και έμεινε στην πέμπτη θέση ενώ η Θέλτα έμεινε στη δέκατη θέση και τους 47 πόντους.

Στο παιχνίδι που ήταν νωρίτερα η Μάλαγα κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» στην έδρα της Αλμερία και πλέον βρίσκεται στην έβδομη θέση με 50 βαθμούς.