Νέα γκέλα για Παρί

Την τρίτη ισοπαλία σε πέντε παιχνίδια στη φετινή σεζόν έφερε η Παρί Σεν Ζερμέν καθώς δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ρεν με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες 1-1.

Οι Παριζιάνοι κατάφεραν να προηγηθούν δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 45′ με σκόρερ τον Καμαρά έπειτα από ασίστ του Λούκας.

Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και δέκα λεπτά μετά την έναρξή του κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια με τον Ντεπ να σκοράρει.

Οι παίκτες του Μπλαν προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά η Ρεν είχε κλείσει καλά τα μετόπισθέν της διατηρώντας αυτό το σκορ έως το τέλος του αγώνα.

Έτσι, η Παρί έμεινε στη δεύτερη θέση με εννιά βαθμούς ενώ ενδέχεται να πέσει και πιο κάτω εάν κάποιες από τις Λιλ, Μαρσέιλ, Λοριάν, Ναντ και Σεντ Ετιέν συνεχίσουν νικηφόρα.