Λοριάν – Ρεν 2-1: Τρίτη σερί ήττα για την αντίπαλο του Παναθηναϊκού! (highlights)

Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι, η Ρεν έφυγε ηττημένη από το γήπεδο, καθώς η προσεχής αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League έχασε με 2-1 από τη Λοριάν στο ντέρμπι της Βρετάνης.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 4ο λεπτό με αυτογκόλ του Ομαρί, ενώ η Ρεν ισοφάρισε σε 1-1 με τον Λουντοβίκ Μπλας στο 21ο λεπτό.

Το νικητήριο γκολ σημείωσε ο ύψους 2 μέτρων και 6 εκατοστών κεντρικός αμυντικός της Λοριάν, Ισαάκ Τουρέ με κίνησε… φορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Έτσι αγωνίστηκε η Ρεν:

Σε σχηματισμό 1-4-3-3 παρέταξε την ομάδα του ο Μπρούνο Ζενεσιό κόντρα στη Λοριάν.

Ο έμπειρος Στιβ Μανταντά υπερασπίστηκε την εστία της Ρεν, στην άμυνα έπαιξαν οι Ασινιόν (δεξιά), Ομαρί, Μπελοσιάν και Τρουφάρ (αριστερά), στο χώρο του κέντρου οι Μπουριζό, Σανταμαρία, Λε Φε και στην επίθεση οι Γκουιρί (αριστερά), Μπλας (δεξιά) και Καλιμουνέντο (κορυφή).