Ισοπαλία στο «Βελοντρόμ» για Μαρσέιγ και Ανζέ, οι δύο ομάδες «κόλλησαν» στο 1-1 στην πρεμιέρα της 7ης Αγωνιστικής για το γαλλικό πρωτάθλημα.

Έντος έδρας «γκέλα» για τη Μαρσέιγ, η οποία ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ανζέ στο πλαίσιο της 7ης Αγωνιστικής για τη Ligue 1. Στο 26ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες, καθώς ο Ράο Λισόα αποβλήθηκε με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα. Τέσσερα λεπτά αργότερα η γηπεδούχος ομάδα έμεινε και εκείνη παίκτη λιγότερα, ο Μοπέ αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και πήρε νωρίς τον δρόμο για τα αποδυτήρια. Στο 51ο λεπτό ο Ρόου νίκησε με υπέροχο πλασέ και έδωσε προβάδισμα για το 1-0. Τρία λεπτά μετά ο Ελ Μελαλί διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Η Μαρσέιγ είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς, ενώ η Ανζέ είναι στον πάτο με μόλις τρεις.