Ανοιξε λογαριασμό με τη Νις ο Δώνης

Ο Τάσος Δώνης σημείωσε το παρθενικό του γκολ στο γαλλικό πρωτάθλημα και βοήθησε τη Νις να αποδράσει με την ισοπαλία από την έδρα της Ρεν (2-2).

και λέμε να αποδράσει γιατί βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν και τα δυο τους γκολ στο πρώτο ημίχρονο και κράτησαν το 2-0 μέχρι το 59′. Εκεί ο Ελληνας άσος (είχε μπει ως αλλαγή) δέχθηκε μια εξαιρετική κάθετη μπαλιά, αλλά με ένα εξίσου εξαιρετικό άνοιγμα και διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 2-1. Εννέα λεπτά πριν τη συμπλήρωση της κανονικής διάρκειας του αγώνα οι φιλοξενούμενοι διαμόρφωσαν το τελικό 2-2 με τον Εσερίκ μένοντας στην τρίτη θέση, στο -2 από τη δεύτερη Παρί και στο -5 από την πρωτοπόρο Μονακό.