Το σερί της η Μονακό

Με γκολ του Μπερμπάτοφ στο 57' η Μονακό επικράτησε 1-0 της Λιλ εκτός έδρας για τη Λιγκ 1.

Με γκολ του Μπερμπάτοφ στο 57′ η Μονακό επικράτησε 1-0 της Λιλ εκτός έδρας για τη Λιγκ 1. Η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ συνέχισε το εντυπωσιακό της σερί, μην έχοντας δεχθεί γκολ σε 90λεπτο τα τελευταία 13 ματς σε όλες τις διοργανώσεις.

Η εστία των Μονεγάσκων παραβιάστηκε μόνο στην παράταση του αγώνα Λιγκ Καπ με τη Λιόν, όπου, ωστόσο, η πρόκριση κερδήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι. Μετά από 22 αγωνιστικές στο γαλλικό πρωτάθλημα, η Μονακό βρίσκεται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας και το -6 από την κορυφή, αλλά με παιχνίδι περισσότερο.

Λιλ (Ζιράρ): Ενιεάμα, Ρόζεναλ, Μπάσα, Μπέρια (41′ Κορσιά), Σιντιμπέ, Μπαλμόν, Μαβουμπά, Ντελαπλάς (55′ Μάρκος Λόπες), Τραορέ, Ρου (70′ Μπουφάλ), Κουμπεμπά

Μονακό (Ζαρντίμ): Σούμπασιτς, Ράτζι, Ετσιεζίλε, Φαμπίνιο, Γουάλας, Τουλαλάν, Ντιράρ (87′ Ντιαλό), Μουτίνιο, Καράσκο (90′ Οκάμπος), Σίλβα, Μπερμπάτοφ (82′ Μαρτιάλ)