«Κάζο» για την Παρί (video)

Τέλος στο νικηφόρο σερί της Παρί Σεν Ζερμέν έβαλε η Μονπελιέ, καθώς τη συνέτριψε με 3-0 στο «La Mosson» για τη 16η αγωνιστική της Ligue 1.

Οι γηπεδούχοι «καίγονταν» για βαθμούς, καθώς είχαν μείνει χαμηλά στη βαθμολογία και φρόντισαν να το δείξουν στον αγωνιστικό χώρο. Αφού άντεξαν στην πίεση της Παρί στο ξεκίνημα, ισορρόπησαν τον ρυθμό και πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Λασνέ.

Μάλιστα, με το ξεκίνημα της επανάληψης αν και άπαντες περίμεναν την αντίδραση της Παρί, η Μονπελιέ κατάφερε να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο και με γκολ του Σκίρι να προηγηθεί με 2-0. Ο Έμερι ανακάτεψε την… τράπουλα θέλοντας να βάλει ξανά την ομάδα του στο ματς, όμως στο 80’ η Μονπελιέ πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Μπουντεμπούζ «κλειδώνοντας» τη νίκη.