Και… τέζα η Μαρσέιγ! (video)

Ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά για τη Ρεν που γύρισε το εις βάρος της 1-2 κόντρα στη Μαρσέιγ και πήρε τη νίκη με 3-2.

Η ομάδα της Βρετάνης προηγήθηκε στο 41’ με τον Σιό ωστόσο το πέναλτι του Γκομίς στο 44’ έστειλε τις ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια. Ο Γκομίς «χτύπησε» ξανά στο 50’ άλλα τα πράγματα «ζόρισαν» για την ομάδα της Μασσαλίας όταν στο 65’ ο Μακά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη.

Η ομάδα του λιμανιού άντεξε 20 περίπου λεπτά, πριν έρθει ο Γκροσίτσκι με πέναλτι και ισοφαρίσει στο 86’ για να αποτελειώσει τους φιλοξενούμενους στο 88’ ο Ουνού για το τελικό 3-2.

Μετά από έξι ματς, η Ρεν ανέβηκε στους 10 βαθμούς και είναι 8η, με τη Μαρσέιγ να μένει 15η με μόλις 5.