Από το 0-1 επέστρεψε κόντρα στη Ναντ η Λιόν παίρνοντας τελικά τη νίκη με 3-2 επί της Ναντ, πλησιάζοντας ακόμα πιο κοντά στην έξοδό της στο Europa League.

Ο Ρονζιέ έδωσε στο 19’ το προβάδισμα στα «καναρίνια» (0-1) με τη Λιόν να ανατρέπει την κατάσταση σε πέντε λεπτά, χάρη στους Φεκίρ (65’ πεν), Κορνέ (70’) για το 2-1. Η Ναντ απάντησε άμεσα χάρη στον Ζιλέ που έκανε στο 75’ το 2-2 ωστόσο ένα «τρελό» τέταρτο, ολοκληρώθηκε με το 3-2 από τον Κορνέ στο 80ο λεπτό.

Μετά από 36 αγωνιστικές και με δύο να απομένουν, η Λιόν έφτασε τους 63 βαθμούς και είναι πάντα 4η, απέχοντας 8 βαθμούς από την 6η θέση και τη Μαρσέιγ που έχει ματς λιγότερο. Στην 8η θέση με 48 πόντους έμεινε η Ναντ από την άλλη, χωρίς να «κυνηγά» κάτι στις τελευταίες αγωνιστικές.