Η Ρέν επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας της Ναντ σε αναμέτρηση για την 19η ημέρα του πρωατθλήματος Γαλλίας.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη ευκαιρία τους στο παιχνίδι με κεφαλιά του Ντα Σίλβα μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπεν Αρφά. στο 13ο λεπτό.
Η Ρεν κράτησε τους αντιπάλους της μακριά από τη περιοχή του Κούμπεκ στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου μέρους και με εξαίρεση δύο προσπάθειες των Ρονζιέρ και Τουρέ, η Ναντ δεν δημιούργησε άλλη απειλή σε αυτό το διάστημα.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε διαφορετική εικόνα αφού η Ναντ ήταν καλύτερη, πίεση περισσότερο και είχε κλασσικές ευκαιρίες τόσο με την κεφαλιά του Λιμπόμπ στο δοκάρι στο 66′, το σουτ του ίδιου παίκτη στο 80 και την προβολή του Ουαρίς με την επέμβαση του Κούμπεκ στο 82ο λεπτό.

Με τη νίκη της αυτή, η Ρεν πήγε στους 29 βαθμούς και ξέφυγε 6 από τη Νάντ.

Ναντ: Ταταρουσάνου, Φάμπιο, Παλουά, Κάρλος, Λίμα, Τουρέ, Ρονζιέ, Ζιρότο (64′ Μποσκίλια), Λιμπόμπ (83′ Μουτουσαμί), Ουαρίς, Σάλα (75′ Κουλιμπαλί).

Ρεν: Κούμπεκ, Τραορέ, Ντα Σίλβα, Μεξέρ, Μπενσεμπαϊνί, Αντρέ, Γκρενιέ, Μπεν Αρφά, Σαρ, Μπουριγκό (76′ Λεα Σιλικί), Νιάνγκ (61′ Γιόχανσον).