Mαρσέιγ-Μονπελιέ 3-1: «Καθάρισαν» οι αλλαγές του Βιλας-Μπόας (vid)

Σπουδαία νίκη που την φέρνει έναν βαθμό από την πρώτη τετράδα, πέτυχε η Μαρσέιγ στο «Βελοντρόμ».

Οι αλλαγές του Αντρέ Βίλας-Μπόας αποδείχτηκαν καταλυτικές για να πάρουν οι Μασααλοί το πολύτιμο τρίποντο, απέναντι στην Μονπελιέ που μετρούσε επτά ματς χωρίς εκτός έδρας ήττα.

\Με το σκορ στο 1-1, ο Πορτογάλος τεχνικός έβαλε αρχικά τον Παγιέτ (73΄) και ο ηγέτης της Μαρσέιγ πέτυχε επτά λεπτά αργότερα με ωραίο συρτό σουτ το 2-1, με τον Ζερμάν που είχε περάσει στο παιχνίδι στο 79΄να σκοράρει τρία λεπτά αργότερα από ασίστ του Τυνήσιου Κάουι που επίσης είχε περάσει ως αλλαγή!
Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 41ο λεπτό με τον Σέρβο Ράντονιτς και η ομάδα του Ντερ Ζακαριάν είχε ισοφαρίσει στο 52΄με ωραίο διαγώνιο σουτ του Μολέ.