Τα… θαλάσσωσε η Μπορντό, με το… δεξί η Τουλούζ (video)

Η Μπορντό για 80 λεπτά κρατούσε τη νίκη στα... χέρια της, όμως μέσα σε επτά λεπτά κατάφερε να δεχτεί δύο γκολ από τη Ρεμς και να γνωρίσει την ήττα (2-1) στην πρεμιέρα της στο Γαλλικό πρωτάθλημα. Ξεκίνημα με νίκη για την Τουλούζ.

Η Μπορντό για 80 λεπτά κρατούσε τη νίκη στα… χέρια της, όμως μέσα σε επτά λεπτά κατάφερε να δεχτεί δύο γκολ από τη Ρεμς και να γνωρίσει την ήττα (2-1) στην πρεμιέρα της στο Γαλλικό πρωτάθλημα.

Οι Γιρονδίνοι άνοιξαν το σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Καζρί, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Ο Ντε Πρεβίλ στο 80’  ισοφάρισε σε 1-1 και επτά λεπτά αργότερα ο Σιεμπατσέ ολοκλήρωσε την ανατροπή και χάρισε στην ομάδα του το πρώτο «τρίποντο» της χρονιάς.

Την ίδια ώρα, η Τουλούζ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Σεντ Ετιέν, κατάφερε να φέρει… τούμπα το ματς (2-1) και ξεκίνησε με το… δεξί την προσπάθεια της στο νέο πρωτάθλημα.