Σκόνταψε η Μονακό

Νέα απώλεια βαθμών είχε η Μονακό η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Μονπελιέ με την ομώνυμη ομάδα, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 2οης αγωνιστικής του Γαλλικού πρωταθλήματος .

Νέα απώλεια βαθμών είχε η Μονακό η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Μονπελιέ με την ομώνυμη ομάδα, στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 2οης αγωνιστικής του Γαλλικού πρωταθλήματος . Οι Μονεγάσκοι με το γκολ του Κουρζαβά στο 52ο λεπτό προηγήθηκαν στο σκορ, όμως η Μονπελιέ ισοφάρισε στο 69ο λεπτό με το τέρμα του Νιάνγκ
Η ομάδα του πριγκιπάτου εφτασε τους 42 βαθμούς, 2 λιγότερους από την πρωτοπόρο Παρί που δοκιμάζεται το Σάββατο στην Κορσική με την Αζαξιό