Ανδόρα – Μάλτα 0-1 : “Μίλησαν” οι εμπειρίες και η αποτελεσματικότητα! (highlights)

Videos που αξίζει να δείτε

'Ενα γκολ του Καμενζουλί στο 45ο λεπτό ήταν αρκετό για τη Μάλτα να φύγει με τους βαθμούς της νίκης από την Ανδόρα για τον 2ο 'ομιλό της 4ης κατηγορίας του Nations League

H Μάλτα με περισσότερες παραστάσεις στο δυναμικό της, μεγαλύτερη διάρκεια καλής διαχείρισης του ματς και σαφώς αποτελεσματικότητα σε ένα κομβικό σημείο, το 45′ όταν ο Καμενζουλί με διαγώνιο σουτ πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, πήρε μια σημαντική νίκη που την κρατά “ζεστή” στην διεκδίκηση της πρώτης θέσης από αυτό το γκρουπ για την άνοδο στην 3η κατηγορία του Nations League. Έστω κι αν το μεγάλο αστέρι των φιλοξενούμενων, ο Τεουμά που αγωνίζεται στην Γαλλική Ρενς, δεν ήταν σε καλό… φεγγάρι. η Μάλτα μπόρεσε να κρατήσει τον έλεγχο του ρυθμού στο πρώτο ημίχρονο και βέβαια να αντέξει την πίεση της Ανδρόεας σε ένα μεγάλο κομμάτι του δευτέρου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι άργησαν να βρούνε ρυθμό κι όταν το κατάφεραν δεν μπόρεσαν να μετατρέψουν σε ουσία τις 4-5 καλές ευκαιρίες που δημιούργησαν…