Τρία στα τρία και κορυφή για την ομάδα του Λουτσέσκου, η Ρουμανία πέρασε άνετα από τη Λάρνακα και υποχρέωσε την Κύπρο σε νέα εντός έδρας ήττα.

Κυρίαρχη η Ρουμανία στο πρώτο ημίχρονο έβαλε τρία γκολ στο ντεμπούτο του Αυγουστή στον πάγκο της Κύπρου. Στο 16ο λεπτό ο Ντένις Μαν άνοιξε το σκορ, στο 23ο λεπτό ο Μιχαϊλα κέρδισε πέναλτι από το μαρκάρισμα του Λαϊφη και ο Ρασβάν Μάριν έγραψε το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα του ημιχρόνου διαμόρφωσε με κεφαλιά ο Ντράγκουσιν από ασίστ του Μαν (0-3, 36ο λεπτό).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έπαιξαν πιο ελεύθερα με την μπάλα να πηγαίνει πάνω – κάτω και να χάνονται ευκαιρίες για νέα γκολ. Η Κύπρος στην 3η θέση του ομίλου με μία νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στη Λιθουανία (0-1). Η Ρουμανία πρωτοπόρος και αήττητη με 9 γκολ υπέρ και μόλις 1 κατά.