Ανώτερη κατά διαστήματα και κυρίως στο τελευταίο 20λεπτο που έπαιξε με παίκτη παραπάνω, η Σλοβακία νίκησε 3-1 στο Μπακού το Αζερμπαϊντζάν παραμένοντας στην κορυφή του 1ου ομίλου στην 3η λίγκα. Με αυτογκόλ του Μαμάντοφ (13') και σουτ των Χαράσλιν (75'), Ντούντα (87') τα τέρματα των φιλοξενούμενων ενώ είχε ισοφαρίσει στο 38' ο Μπαϊράμοφ

Οι Σλοβάκοι κατάφεραν να προηγηθούν νωρις με αυτογκολ του Μαμάντοφ (13′) όμως σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο δεν έδειχναν πειθώ για την νίκη. Κάπου εκεί άρχισε, μετά το 20λεπτο, να ισορροπεί η ομάδα του Φερνάντο Σαντος και να φτάνει στην ισοφάριση με την κεφαλιά του Μπαϊράμοφ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έδειξαν ανταγωνιστικό πνεύμα ως το 65′ σε ένα καλό ματς αλλά “χάθηκαν” στην ροή του ματς όταν αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Εμιρέλι στο 70′ Πεντε λεπτά αργότερα ο Χαράσλιν με ωραίο διαγώνιο σουτ έκανε το 1-2 και στο 87′ ο Ντούντα από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 1-3