Σε ένα χορταστικό παιχνίδι από ευκαιρίες και γκολ, Χαλ και Γουέστ Χαμ δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα, μένοντας στο ισόπαλο 2-2 για την τέταρτη αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ έξι λεπτά πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τον Ερνάντεζ, ωστόσο στο 50′ ο Βαλέντσια με ένα πολύ όμορφο γκολ έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 64′ η Χαλ πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Ντιαμέ, όμως οι πανηγυρισμοί δεν κράτησαν για πολύ, αφού τρία λεπτά αργότερα, το αυτογκόλ του Ντέιβις διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Η Χαλ μετά από τέσσερις αγωνιστικές βρίσκεται στην 10η θέση με πέντε βαθμούς, ενώ η Γουέστ Χαμ τρεις θέσεις πιο κάτω με έναν βαθμό λιγότερο.